Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Švietimo įstaigų naujienos

KARANTINO LAIKOTARPIU BAZILIONŲ SKAUTŲ VEIKLA NENUTRŪKO

2020-05-06 Komentarai (0) Švietimo įstaigų naujienos Dalintis
Švietimo įstaigų naujienos

Šiaulių rajono Bazilionų skautai, kaip ir dauguma Lietuvos skautijos vienetų ir kitų NVŠ veiklas vykdančių organizacijų, dirba nuotoliniu būdu. Užsiėmimų metu jungiamasi naudojant messenger, zooom programėles. Ne visiems per zoom namuose būna kokybiškas ryšys, todėl į messenger sukurtą grupę sudedamos visos nuorodos, kad visi vaikai galėtų dalyvauti, pasiskambinti ar parašyti žinutę.

Dirbant naudojama ne tik Lietuvos skautijos paruošta metodine medžiaga internete, stengiamasi dalyvauti paskelbtuose konkursuose, pvz. katinų fotografijų, švęstos Šv. Velykos, marginti, kiaušiniai, dalintasi nuotraukomis. Orams atšilus, ieškota darželiuose ir pievose žydinčių augalų, aiškintasi jų naudą sveikatai.

„Užsėmimų temas ir medžiagą, filmuotus siužetus renkamės kiekvienam užsiėmimui. Peržiūrim įrašus, aptariam, atliekam pateiktas užduotis, laviname skautiškus ir  gyvenimiškus įgūdžius,“ - pasakojo Irma Gorytė, Bazilionų skautų draugovės draugininkė.

Prasidėjus karantinui, neįvyko iš anksto planuotas Jonavoje nacionalinis renginys „Skautų jurginės“,  todėl buvo sumanyta jį vykdyti nuotoliniu būdu (Jurginės- https://www.youtube.com/watch?v=nhRVG7XsBX4), o renginio įrašu galima naudotis bet kada. Jame pateikta  daug įvairiausių užduočių, kurias galima atlikti vykdant NVŠ veiklas patogiu metu. Dar daugiau medžiagos nuotolinėms veikloms pateikta: https://padlet.com/barbora_drasutyte/skautai.

„Nesinori, kad vaikai sėdėtų prie kompiuterių po pamokų dar 2 valandas, todėl  sugalvojam užduočių, kurias jie turi atlikti lauke (fotografuoti augalus, katinus ir pan.). Derinam darbą prie kompiuterio/telefono ir praktines užduotėles: pvz. darom  geruosius darbelius,  vyresnieji  atsiuntė nuotraukų net  su suskaldytom malkom, kiti pagal savo jėgas  padėjo kituose darbuose namuose savo tėvams  ruoštis šventėms,“ - apie skautų organizacijos veiklą pasakojo Irma Gorytė.

Gegužės 8-9 d. planuojamas Šiaulių krašto skautų nuotolinis renginys, skirtas vasaros sezono atidarymui, naudojant zoom programėlę. 

Veiklos vyks ir užduotys bus pateikiamos pagal amžiaus grupes, jau dabar vykstančiose sueigose vaikai rengia pasirodymus pasakos „Žvejys ir Auksinė žuvelė“ motyvais.

Susitikę ir pasidžiaugę jau seniai matytais broliais ir sesėmis nuotoliniu būdu, nekantriai laukia karantino pabaigos, kai bus galima susitikti vasaros stovykloje. Vienas iš skautų priesakų byloja, kad skautas linksmas ir niekada nepraranda vilties, todėl tikimasi, kad tas „nuotolinis“ nuotykis baigsis ir įgiję naujų patirčių bus  galima vėl pamažu grįžti prie įprastos veiklos gamtoje.

Pagal pateiktą medžiagą parengė Zigmas Ripinskis

Bazilionų skautų organizacijos nuotraukos

Gautas sutikimas viešinti

Informacija atnaujinta 2020-05-06 10:54

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}