Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Švietimo įstaigų naujienos

VASAROS PRISIMINIMAI APIE OLIMPINĘ STOVYKLĖLĘ KAIRIŲ LOPŠELYJE-DARŽELYJE „SPINDULĖLIS“

2020-09-10 Komentarai (0) Švietimo įstaigų naujienos Dalintis
Švietimo įstaigų naujienos

Vasarą per Lietuvos švietimo įstaigas vilnijant olimpinių iniciatyvų bangai, Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ bendruomenė organizavo smagią, įdomią ir naujoms patirtims įkvepiančią veiklą.

Lopšelyje-darželyje aktyvumą skatinančioms veikloms įgyvendinti Lietuvos tautinis olimpinis komitetas skyrė finansavimą. Siekdami skatinti vaikus būti fiziškai aktyviais, suteikti jiems žinių apie olimpinį judėjimą, sudaryti tinkamas sąlygas dalyvauti gamtoje ir susipažinti su stovyklavimo ypatumais, lopšelio-darželio kieme įrengėme „Olimpinę vasaros stovyklėlę“ – stovyklavimą be nakvynės (palapinės, maitinimo erdvė, fizinės veiklos erdvės). Tai gerokai daugiau nei sporto renginys, nes šią dieną ypatingą dėmesį skyrėme vaikų mokymuisi lavinti sprendimų priėmimą, valdyti emocinę reakciją, garbingai varžytis ir spręsti kitus kasdienius mažojo žmogaus iššūkius.

Stovyklėlės diena prasidėjo stovyklavietės įrengimu, kurioje plušėjo visi: ir vaikai, ir tėvai, ir pedagogai bei darbuotojai. Šurmulio, džiugesio ir gerų emocijų netrūko, nes juk visi „techniniai“ palapinių statymo nesklandumai, sunkumai daug greičiau išsprendžiami, kai darbuojamasi kartu, draugiškai pasitariant ir pagelbėjant. O toliau – iškilminga eisena, išdidžiai nešama olimpinė vėliava, olimpinė ugnis ir dviejų Tokijo olimpiados talismanų superherojų Robotuko ir Robotukės pasirodymas.

Bendraujant, bendradarbiaujant, veikiant, sportuojant vaikai mokėsi tarpusavio supratimo, pratinosi veikti drauge, jaustis komandos nariu, gerbti suaugusiųjų bei abipusius (kitų ir savo) sprendimus. Stengėmės derinti poilsį, judesį ir miegą. Vyko naujos sporto šakos „Mažasis golfas“ išbandymas, krepšinio ir futbolo žaidynės, dviračių, paspirtukų varžybos ir kita judri, relaksacinė veikla, poilsis bei valgymas lauke.

Aktyvių ir relaksacinių veiklų metu vaikai galėjo išreikšti save, tobulėti ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai, patirti ne tik fizinį, bet ir emocinį džiaugsmą bei suprasti, kad dėl įdėtų pastangų patiriamas pelnytas džiaugsmas. Asmeniniais pavyzdžiais,  parodėme vaikams, kiek daug gali mūsų šypsena, geras žodis ar pagalba. Stovyklėlės diena spinduliavo energija ir sportine nuotaika.

Kadangi su koronaviruso pandemija susiję ribojimai pakoregavo olimpinės dienos planus, bet ne tikslus, stovyklėlėje nedalyvavusius socialinius parnerius mūsų superherojai, Robotukas ir Robotukė, aplankė jų pačių įstaigose ir vaikus pradžiugino mokydami „Mažojo golfo“ žaidimo subtilybių.

Tad šio projekto idėja ir programa paruošta į visumą sujungiant sportą, draugystę, socialinius įgūdžius ir bendradarbiavimo pagrindus, praturtinant vaikų žinias ir dovanojant jiems ne tik smagų, bet ir prasmingą laiką.

 

Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ direktorė Dalia Gricienė              

Informacija atnaujinta 2020-09-10 08:45

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}